Сьогодні в Нижньотеплівській громаді відбулася робоча зустріч в рамках реалізації нового проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні», який реалізовується ООН Жінки в Україні за підтримки уряду Норвегії.
МЕТА ПРОЕКТУ
Проект має на меті забезпечити, щоб жінки та дівчата, особливо найбільш уразливі, брали участь та отримували однакові переваги від процесів відновлення, розбудови миру та встановлення безпеки на Сході України.
СТРАТЕГІЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ
Задля досягнення мети проекту ООН Жінки підтримують усіх зацікавлених сторін на регіональному та місцевому рівнях, щоб:
- розробити та впроваджувати регіональні та місцеві плани дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» за участі жінок та з врахуванням інтересів та пріоритетів жінок у процесі розбудови миру та відновлення;
- мобілізувати жінок та чоловіків у громадах через інструменти Мобілізації громади для розширення прав та можливостей (CME) для визначення та чіткого формулювання їхніх різноманітних потреб та пріоритетів підчас процесів прийняття рішень щодо надання місцевих послуг, розвитку та безпеки громади;
- покращити безпеку жінок та дівчат у громадах за допомогою механізмів попередження ґендерно-обумовленого насильства. Будуть зібрані дані про основні причини ґендерно-обумовленого насильства (розуміння маскулінності, традиційні норми та переконання). Буде зміцнено спроможності правоохоронних органів співпрацювати з місцевою владою та жіночими групами для запобігання та ефективного реагування на випадки насильства та використання стратегій, залучення до цих процесів чоловіків.
- надати підтримку у формуванні регіональної та місцевої політики та бюджету, що враховує різні потреби жінок та чоловіків за допомогою інструментів ґендерно-орієнтованого планування та бюджетування (GRP/ B).
- працювати з медіа, жінками та чоловіками в громадах з метою здійснення адвокації шанобливих відносин та підвищення обізнаності у громадах, про те що Насильству немає виправдання.
Даний проєкт вже працює в 6 регіонах України та показав свою ефективну роботу в інших громадах, таких, як Шульгінська, де велика кількість мешканців, завдяки участі в ньому змогли не тільки знайти власний внутрішній потенціал та можливості, а й ефективно реалізувати нові знання задля розвитку своєї громади.
Сподіваємось, що мешканці нашої громади стануть також її активними учасниками, а результатом плідної роботи будуть не тільки стратегічні документи, а й практичні результати розвитку, відновлення та зросту економічних показників кожної родини Нижньотеплівської громади.
Довідково.
ООН Жінки є структурою ООН, яка займається питаннями рівності жінок і чоловіків та розширенням прав жінок. Структуру ООН Жінки було створено для захисту прав жінок та дівчат на міжнародному рівні та прискорення процесу задоволення їх потреб по всьому світові.
Структура ООН Жінки працює в Україні з 1999 року з метою сприяння країні у виконанні своїх зобов’язань по досягненню гендерної рівності та забезпечення прогресу в інтересах і жінок, і чоловіків. Починаючи з 2015 року, структура ООН Жінки почала розширювати свою присутність і програмну діяльність. Структура ООН Жінки сприяє врахуванню гендерних факторів у процесах планування та оцінок гуманітарних потреб з метою більш повного забезпечення найбільш актуальних і життєво важливих гуманітарних потреб. Структура ООН Жінки надає підтримку щодо розширення участі жінок, особливо жінок, які страждають від різних форм дискримінації внаслідок вимушеного переселення, віку, інвалідності, етнічної приналежності або інших чинників. Структура ООН Жінки також сприяє в реалізації заходів з постконфліктного відновлення і миробудівництва, активно виступаючи на захист і підтримку реалізації Порядку денного з питань жінок, миру і безпеки.