Нижньотеплівська сільська військова адміністрація

Щастинського району , Луганської області

Телефон

«16 днів проти насильства» – проведено тренінги в Нижньотеплівському ліцеї

30.11.2021

Як часто ви чуєте від своїх дітей, – «Я не хочу йти в школу!», можливо це просте не бажання вчитися, а можливо, – наслідки проблем в міжособистісних стосунках підлітків.

Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, яка виражається у вигляді довготривалих агресивних проявів здійснюваних самими дітьми по відношенню один до одного.

Ситуація третирування  (специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого, аутсайдера) не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

В рамках Всеукраїнської компанії «16 днів проти насильства» в Нижньотеплівському ліцеї заступником директора Наталією Земляною, з метою попередження проявів насильства були проведені освітні заходи, під час яких діти в доступній ігровій формі на реальних прикладах, навчалися правилам безпечної поведінки, розглядали шляхи вирішення конфліктних ситуацій, розбирали поняття «булінгу», відповідальність і наслідки цькування. Також, учні були залучені до виготовлення інформаційних плакатів «Стоп булінгу» та «Рука допомоги».

Під час тренінгів «Страшне слово «цькування», як вилікуватись від булінгу?», «Мій дім – моя фортеця» учні 7-11 класів могли практично закріпити набуті знання та навики спрямовані на протидію та профілактику цього явища в школі.

Ми не можемо завжди бути поряд зі своїми дітьми оберігаючи їх, тому основна задача батьків та педагогів продовжувати розвивати у своїх дітей навички безпечної поведінки, допомагати у вирішенні конфліктних ситуацій, давати дітям самостійно знаходити відповіді на прості запитання: Які відчуття викликає у Вас слово «насильство»? Хто може потерпати від насильства? Чому діти є вразливою категорією, яка потерпає від насильства? Якими є особливості насильства по відношенню до хлопчиків та дівчат? Чому це відбувається?

Давати зрозуміти, що вони не один на один з проблемою, їм завжди є до кого звернутись за порадою, допомогою і підтримкою.

Довідково:

ГАРЯЧІ ЛІНІЇ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД НАСИЛЬСТВА

Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)

Інформаційна консультація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів. Цілодобово і безкоштовно.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного)

Цілодобово, безкоштовно, анонімно. Інформаційна, соціально-психологічна та юридична підтримка.

Служба у справах дітей Нижньотеплівської сільської військово-цивільної адміністрації:

0673427412 – Араз Карамович

0958171395 – Миколай Ілліч

Join Us Facebook
цнап л

Архіви

вца закон
луганська ода б р
щастинська рда б р
Facebook Pagelike Widget