Нижньотеплівська сільська військова адміністрація

Щастинського району , Луганської області

Телефон

ОБЕРЕЖНО ШАХРАЇ: ЯК ВБЕРЕГТИСЬ І КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ!

03.05.2023

1Поліція  застерігає мешканців щодо шахрайських схем видурювання грошей. Шахрайство – найлегший із незаконних способів заробляння коштів. Проте громадяни продовжують довіряти невідомим, які телефонують до них або ж в інтернеті виконують операції, за якими стоять шахраї. Поліцейські  радять, як вберегтися.

Найчастішими шахрайськими схемами є телефонні дзвінки, операції з банківськими картками та покупки товарів через інтернет, але й це ще не все. Розглянемо конкретні види.

 

1.Шахрайства пов’язані  зі здійсненням фінансових операцій через мережу Інтернет

Жертвою може стати покупець чи продавець товарів (домашні тварини, автомобілі тощо) чи послуг, які продаються в Інтернеті через платформи Craigslist, eBay, Alibaba, Gumtree, carsales.com та інші. Шахраї видають себе за законних інтернет-продавців, створюють фальшиві сайти або фальшиву рекламу на справжньому сайті, рекламуючи товар за низькою ціною. Вони просять вас заплатити за допомогою грошового замовлення, попередньо поповненої грошової картки або грошового переказу, а після того як гроші будуть відправлені, жертва так і не отримає товар або послугу. Шахрай також може видавати себе за законного покупця, надіславши чек на суму, що перевищує ціну продажу, і просить продавця повернути йому різницю шляхом грошового переказу.

2.Шахрайство «Надзвичайна ситуація»

Введена в оману жертва переконана, що переказує гроші для допомоги другу або близькій людині, яка потрапила в скрутне становище. Жертви терміново надсилають гроші, адже шахраї зловживають природним хвилюванням за близьких і готовністю допомогти їм у біді.

3.Фішинг

Відправник повідомлення видає себе за варту довіри організацію, як-от банк чи іпотечного брокера, маючи на меті ошукати жертву й заволодіти її особистими даними чи паролями. Фішинг – це спосіб шахрайства, який зазвичай здійснюють за допомогою електронної пошти (хоча також можуть здійснювати за допомогою телефона чи текстових повідомлень) з метою викрадення вашої особистої інформації або встановлення шкідливого коду чи програмного забезпечення на ваш комп’ютер.

4.Інтернет-жебрацтво. 

В інтернеті можуть з’явитися оголошення від благодійних організацій, притулків, батьків з проханням про матеріальну допомогу на лікування хворим дітям. Шахраї можуть вигадувати історії про хвороби, ілюструючи фотографії чужих дітей, або створювати оголошення-дублери реальних благодійних організацій, які є точною копією справжнього, а змінюються тільки реквізити для перерахування грошей.

Для того, щоб не віддати свої гроші в руки шахраїв, не полінуйтеся передзвонити в зазначену організацію, уточнити номер розрахункового рахунку або відвідати її особисто, переконатися в достовірності розміщеної інформації, з’ясувати всі подробиці справи, а потім вже вирішувати – передавати гроші чи ні.

5.Банківські операції.

Пам’ятайте, що конфіденційні дані щодо ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть банківським працівникам. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-код картки, CVV-код тощо. Цю інформацію маєте знати тільки ви!

  • Надійно зберігайте та не розголошуйте свій пін-код;
  • під час уведення пін-коду обов’язково прикривайте клавіатуру, щоб його неможливо було зчитати за допомогою встановленої шахраями мікровідеокамери.
  • Якщо у вас виникли сумніви стосовно того, що вам телефонує співробітник банку, покладіть слухавку та самостійно зателефонуйте до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки.
  • Ніколи не встановлюйте жодних програм чи додатків з функціоналом віддаленого доступу на прохання осіб, що телефонують та представляються банківськими співробітниками.
  • Не виконуйте USSD-команди на прохання осіб, що телефонують та представляються банківськими співробітниками. За жодних обставин не переказуйте ваші кошти на будь-які інші рахунки та рахунки третіх осіб на прохання осіб, що телефонують та представляються банківськими співробітниками.
  • Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернет-банкінгу.
  • Підключіть смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою. Встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.

Якщо ви зрозуміли, що випадково розкрили дані платіжної картки шахраям або по вашій картці проходять підозрілі операції – негайно заблокуйте картку та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку.

Поліція радить:

  • Ретельно перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють.
  • Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих людей.
  • Не перераховуйте кошти на чужі карткові рахунки.
  • Не впускайте незнайомців до помешкань, вимагайте пред’явити документи.

Якщо ви стали жертвою шахраїв, то негайно повідомте про це в поліцію за телефоном «102».

Поліція  вкотре закликає громадян бути пильними та не піддаватися на провокації шахраїв!

Join Us Facebook
цнап л

Архіви

вца закон
луганська ода б р
щастинська рда б р
Facebook Pagelike Widget