У Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки понад 40 тис. дітей долучилися до радіодиктанту з мінної безпеки, який транслювали на Українському радіо. Діти слухали та записували поради, які можуть урятувати життя. Диктував – улюбленець популярного мультфільму Пес Патрон, якого озвучив актор Михайло Карпань.
Щоб нагадати правила мінної безпеки ЮНІСЕФ разом з Міністерством освіти і науки, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Українським радіо та Центром розмінування організували диктант «Спільно до безпеки». Понад 1 400 дітей завітали до дитячих пунктів «Спільно», щоб написати диктант і майже 40 тис. долучилися онлайн.
«Розуміння мінної безпеки стало вкрай важливим знанням для українських дітей, адже через війну Україна стала однією з найбільш замінованих країн. Щоб зменшити ризик поранення чи навіть смерті, ЮНІСЕФ ще з 2014 року навчає українських дітей правил мінної безпеки. Ми також ділимося практичними порадами з їхніми батьками та вчителями, аби підвищити і їхню обізнаність», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Згідно зі статистикою ДСНС, станом на 4 квітня 2023 року близько 174 тис. кв. км (тобто приблизно 30%) території України потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами або мінами. ДСНС повідомляє, що трапляються випадки замінування дитячих іграшок та інших предметів, які привертають увагу малечі, через що становлять загрозу для їхнього життя та здоров’я.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила 83 випадки загибелі чи поранення дітей від мін та вибухонебезпечних залишків війни з 24 лютого 2022 року до 5 березня 2023 року. Однак це лише підтверджені випадки, а реальна кількість, імовірно, набагато вища.
У 2022 році масштабна кампанія з безпечного поводження з мінами та вибухонебезпечними предметами від ЮНІСЕФ охопила майже 10 млн людей. Понад 300 тис. дітей та їхніх опікунів узяли участь у близько 20 тис. освітніх сесіях у школах та дитячих пунктах «Спільно». Майже 75 тис. дітей та молоді взяли участь в онлайн-уроках з інформування про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.
Прослухати диктант «Спільно до безпеки» та дізнатися правила, що рятують життя, можна у записі на ютуб– чи фейсбук-сторінках ЮНІСЕФ, фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки, ютуб– чи фейсбук-сторінках ДСНС, ютуб-сторінці Українського радіо та фейбук-сторінці Центру протимінної діяльності.
Матеріали ЮНІСЕФ з безпечної поведінки для дітей різного віку та посібники із проведення уроків з мінної безпеки для вчителів можна завантажити на сайті «Все про мінну безпеку», який ЮНІСЕФ запустив спільно з МОН, ДСНС та МВС України на початку цього року.
Нагадаємо, презентовано практичний порадник із подолання професійних складнощів під час війни для освітян.