80 років тому назад сталась одна з наймасштабнішіх трагедій не тільки Європи, а і людства взагалі, адже Бабин Яр – один з найстрашніших і найвідоміших символів Голокосту.
Під час німецької окупації Києва у 1941 – 1943 Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення. Перший масовий розстріл євреїв в Бабиному Яру нацисти провели 29 вересня 1941 року та лише за два дні – 29 та 30 вересня 1941 було розстріляно більше 30 тисяч євреїв.
29-30 вересня в Бабиному Яру відбудуться пам’ятні заходи, які організовують Український інститут національної пам’яті, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», Інститут історії України Національної академії наук за підтримки Світового конґресу українців.
Упродовж двох пам’ятних днів, з 10:00 до 19:00, кожен охочий вшанувати пам’ять розстріляних може прийти до Бабиного Яру та біля різних пам’ятників на території заповідника взяти символічні камінці й лампадки, щоб покласти до меморіальних місць.
Меморіальні заходи розпочнуться з символічного запалення вранці 29 вересня вищими посадовими особами держави пам’ятного вогню, який горітиме упродовж двох днів.
Також увечері 29 вересня відбудеться міжрелігійний захід (молитви), долучатися до якого запрошують усіх охочих незалежно від віросповідання. Місце проведення – біля пам’ятника киянам і військовополоненим, розстріляним у Бабиному Яру.